Φωτογραφία

Ιστορία
Αρχαιολογία
Κοινωνική Ανθρωπολογία

Ωρολόγιο πρόγραμμα προπτυχιακών μαθημάτων

Πρόγραμμα καταστατικών μαθημάτων για πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές. Για το πλήρες πρόγραμμα δείτε εδώ.

 ΔΕΥΤΕΡΑΤΡΙΤΗΤΕΤΑΡΤΗΠΕΜΠΤΗΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9:00-12:00

 

αίθουσα Θ
Πολιτική ανθρωπολογία
ΚΑ Καταστατικό
(Ελευθερία Δέλτσου)

αμφιθέατρο Αρχιτεκτονικής
Σύγχρονη πολιτισμική ιστορία
ΙΣ Καταστατικό
(Ιωάννα Λαλιώτου)

 

εργαστήριο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
Εισαγωγή στους Η/Υ
Υποχρεωτικό
(Τριαντάφυλλος Χατζηδήμου)

αίθουσα Θ
Λαογραφία και ανθρωπολογία της πόλης
ΚΑ Καταστατικό
(Ευάγγελος Αυδίκος)

 

εργαστήριο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
Εισαγωγή στους Η/Υ
Υποχρεωτικό
(Τριαντάφυλλος Χατζηδήμου)

 

αίθουσα Θ
Εισαγωγή στη βυζαντινή τέχνη
ΑΡ Καταστατικό
(Μαρία Βασιλάκη)

 

12:00-15:00

 

αίθουσα Θ
Εισαγωγή στην κλασική αρχαιολογία ΙΙ: Κλασική και Ελληνιστική περίοδος
ΑΡ Καταστατικό
(Ιφιγένεια Λεβέντη)

 

αίθουσα Θ
Κοινωνική ιστορία του Βυζαντίου
ΙΣ Καταστατικό
(Καλλίοπη Μαυρομμάτη)

 

εργαστήριο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
Εισαγωγή στους Η/Υ
Υποχρεωτικό
(Τριαντάφυλλος Χατζηδήμου)

αίθουσα Θ
Εισαγωγή στην αρχαία ελληνική αρχιτεκτονική
ΑΡ Καταστατικό
(Αλέξανδρος Μαζαράκης-Αινιάν)

 

αίθουσα Ι
Εισαγωγή στην αρχαία ελληνική κεραμική και εικονογραφία (10ος - 4ος αι.)
ΑΡ Καταστατικό
(Δημήτρης Παλαιοθόδωρος)

αίθουσα Σκουβαρά
Εθνικισμός και εθνοτικές ταυτότητες
ΚΑ Καταστατικό
(Βασιλική Γιακουμάκη)

 

15:00-18:00

αίθουσα Σ
Ιστορία της Βενετίας και της Βενετικής Αυτοκρατορίας (11ος – 18ος αι.)
ΙΣ Καταστατικό
(Ανδρονίκη Διαλέτη)

αίθουσα Ι
Εισαγωγή στους Προϊστορικούς Πολιτισμούς του Αιγαίου
ΑΡ Καταστατικό
(Ιφιγένεια Τουρναβίτου)

αίθουσα Θ
Ανθρωπολογία της μνήμης
ΚΑ Καταστατικό
(Πηνελόπη Παπαηλία)

 

αίθουσα Θ
Μεσοβυζαντινή αρχιτεκτονική (600 - 1204)
ΑΡ Καταστατικό
(Ιωάννης Βαραλής)

 

αίθουσα Θ
Ανασκαφική
ΑΡ NT Καταστατικό
(Αλέξανδρος Μαζαράκης-Αινιάν, Ιωάννης Βαραλής)

 

αίθουσα Θ
Θεωρία και ιστορία της τεχνολογίας
ΙΣ NT Καταστατικό
(Μήτσος Μπιλάλης)

 

αίθουσα Θ
Η βιομηχανική εποχή
ΙΣ Καταστατικό
(Μήτσος Μπιλάλης)

 

18:00-21:00

αίθουσα Θ
Εισαγωγή στην ανθρωπολογία της μουσικής
ΚΑ Καταστατικό
(Δάφνη Τραγάκη)

 

αίθουσα Θ
Θεωρίες φύλου
ΚΑ Καταστατικό
(Έλενα Τζελέπη)

 
 

αίθουσα Θ
Ο μεταπολεμικός κόσμος
ΙΣ Καταστατικό
(Πολυμέρης Βόγλης)

 
 
ΙΑΚΑ: Κεντρική σελίδα Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας